Ogród to nasza pasja rodzinna, ciągle coś dosadzamy, zmieniamy, przesadzamy. Wędrujemy od drewnianej bramy wzdłuż skalniaków, krzewów 2 oczek wodnych połączonych strumykiem z małą fontanną. W oczkach można obserwować kolorowe rybki, traszki, żaby – kumaki górskie, przylatują tu kolorowe ważki, i mnogość ptaków by napić się wody.

Tu właśnie stoi domek, do którego was drodzy Goście zapraszamy. Za domkiem wędrujemy wzdłuż ogrodu wśród drzew owocowych do części wypoczynkowej; nad strumykiem stoi duża altana z drewnianymi siedziskami. Tu można grillować i wędzić różne smakołyki zależnie od umiejętności i fantazji. Obok jest miejsce na tradycyjne ognisko. Przy dużej rabacie z ozdobnych traw są rozwieszone hamaki.

Przechodzimy mostkiem przez strumyk za pasem krzewów w głębi działki jest miejsce, gdzie zaprowadzi was gospodarz, tu znajduje się jego duma; kurnik z 12 –wybiegami (klatkami). To jest miejsce, gdzie ozdobne kurki i kaczki prezentują swoją urodę. Pawie, kury; brahmy, sumatry, kochiny czubatki polskie, sułtanki, kolorowe kaczuszki mandarynki, śmieszne kaczki biegusy, dumne gęsi garbonose. Mijamy kurnik i wędrujemy pod górkę zakończoną naszym laskiem tutaj można usiąść wśród pachnących świerków, jodeł, modrzewi, dzikich czereśni. Roztacza się stąd ładny widok na wieś, wiosna i latem można tu zbierać zioła, pędy sosen na syropy, kwiat lipy, czarnego bzu itd. Jesienią w lasku pojawiają się rydze, obok na brzegach dojrzewają owoce tarniny, głogu. Wszystko to można suszyć na naszej tradycyjnej kuchni kaflowej.

Na skalniakach na naturalnych brzegach wśród kamieni rośnie ok 40 gatunków skalników, bo odmian już się nie doliczymy (: Rosną tu m.in. rojniki, skalnice, rozchodniki, floksy szydlaste smagliczki, goździki ubiorki, acea, serduszka miniaturowa, żagwiny, macierzanki, wiesiołek, itd. Jest także dużo różnokolorowych funkii, rudbekii, floksów, piwonii…

Od wiosny do jesieni spacerując po ogrodzie możemy się cieszyć zapachem azali, jaśminów bzów, budlei…